Petak17.11.2017

Back Vi ste ovde: Home Najave desavanja

СТУДИРАЈ У НЕГОТИНУ СТУДИРАЈ НА ФАКУЛТЕТУ ЗА ЕКОЛОШКУ ПОЉОПРИВРЕДУ У НЕГОТИНУ!

СТУДИРАЈ У НЕГОТИНУ

СТУДИРАЈ НА ФАКУЛТЕТУ ЗА ЕКОЛОШКУ ПОЉОПРИВРЕДУ У НЕГОТИНУ!

Факултет еколошке пољопривреде

Основне и мастер академске студије

Студенти који заврше основне академске студије стиче стручни назив:

ДИПЛОМИРАНИ ИНЖEЊЕР ПОЉОПРИВРЕДЕ (240EСПБ)

Студенти који заврше мастер академске студије (60ЕСПБ) стиче стручни назив:

МАСТЕР ИНЖEЊЕР ПОЉОПРИВРЕДЕ (240ЕСПБ)

 

За пријемни

  • Оригинал или оверене копије сведочанства и диплома средње школе
  • Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о држављанству
  • Уплата од 6000 динара на рачун факултета, са назнаком за пријемни испит

Жиро-рачун факултета:

  • Факултет еколошке пољопривреде (340-11009023-03)

Позив на број:

  • ЈМБГ студента

Прималац – Educons, Сремска Каменица, Војводе Путника 85

ЗА УПИС:

  • I рата школарине у динарској противвредности, (по средњем курсу Народне банке Србије)
  • 2000 динара, са назнаком за уписнину
  • 2 фотографије (3,5x4,5)

 Контакт особа:

Александра Миловановић

064/808-3034

062/414-733

019/548-755

2800489-NEGOTIN Negotin

100-Najboljih-studenata

 

SVE SPREMNO ZA 18. EVROPSKU SMOTRU SRPSKOG FOLKLORA DIJASPORE

Ceo Niš je uveliko na nogama iščekujući za vikend oko 5.000 gostiju iz cele Evrope, a rešen je i najveći problem, smeštaj koji je iskrsao pre nešto manje od mesec dana.

- Niko nije očekivao da će Srbija turist iznenada zatvoriti i hotel Nais na ulazu i Ambasador u centru Niša, kao i dva hotela u Niškoj Banji, tako da su organizatori bili u panici gde smestiti oko 400 folkloraša koji su se prijavili među poslednjima. Ipak, taj problem je rešen, a svi ti hoteli su na ruti autoputa, pa niko neće puno izgubiti u prevozu. Jedna grupa će biti smeštena u Aleksincu koji je udaljen 25 kilometara, a druga u Prokuplju (29 kilometara od Niša). Ukoliko i to ne bude dovoljno, postoji dogovor sa hotelijerima Leskovca i Soko Banje koji su na 40 i 50 kilometara od centra dešavanja - kaže Vukman Krivokuća, pomoćnik direktora Kancelarije za dijasporu, koji se i lično angažovao kako bi sve proteklo na zadovoljstvo svih gostiju.

Na ovogodišnjoj, 18. evropskoj smotri srpskog folklora dijaspore takmičiće se 46 klubova iz čak 11 zemalja Starog kontinenta, a sve će se odvijati u sportskoj hali Čair, koja može da primi više od 5.000 gostiju, a u blizini se nalazi i parking dovoljno velik da primi i sve autobuse učesnika.

Svako društvo će čim stigne dobiti specijalnog vodiča, a u Čairu će imati posebne garderobe i dovoljno vremena za probe pred nastup.

Svečano otvaranje Smotre zakazano je za subotu, za 13 časova, ali i ove godine će, zbog

nemogućnosti da se sva društva okupe u isto vreme, izostati tradicionalni svečani defile učesnika kroz centralne gradske ulice.

Ipak, izvesno je da će našu dijasporu na otvaranju pozdraviti njegova svetost, patrijarh srpski Irinej, ali i čelnici grada Niša koji su i generalni pokrovitelji Evropske smotre.

Proglašenje pobednika je zakazano za nedelju - tačno u ponoć, na kome će "Vesti", kao jedan od osnivača i dugogodišnji prijatelj i medijski pokrovitelj ove manifestacije, i ove godine najuspešnijim kulturno-umetničkim društvima dodeliti ukupno 24 pehara, a zatim i proglasiti pobednika za 2013. godinu.

 Svi učesnici dobijaju specijalne narukvice za ulazak u halu i učešće, a kako s njima dolazi i određeni broj prijatelja i rodbine, važno je da se zna da su cene karata 200 dinara za jednodnevne i 300 dinara za dvodnevne ulaznice. Da bi se izbegle gužve, svi ansambli preko svojih kontakata mogu da rezervišu na adresi: evropskasmotra2013Žgmail.com

i to će ih čekati zajedno sa ostalim materijalima. Za učesnike će biti postavljeno i nekoliko štandova na kojima će moći da se kupe piće i hrana.

 Žurka u Niškoj avliji

Velika, zajednička žurka planirana je za subotu uveče u bašti Univerziteta, odnosno Studentskog kulturnog centra, poznatijoj kao Niška avlija. Prema najavi organizatora obezbeđen je bogat muzički program, ali i nekoliko di-džejeva koji će se pobrinuti za dobru atmosferu.

 Pozivi liderima

Ostaje da se vidi da li će se, napokon, posle nekoliko "sušnih" godina, neko od čelnika Srbije udostojiti da prisustvuje najvećoj kulturnoj manifestaciji srpske dijaspore. Kako "Vesti" nezvanično saznaju, pozivi za 18. evropsku smotru srpskog folklora na kojoj će se takmičiti oko 2.000 igrača, uredno su prosleđeni i predsedniku Srbije Tomislavu Nikoliću, premijeru Ivici Dačiću i vicepremijeru Aleksandru Vučiću. Međutim, još niko od njih nije odgovorio.

Nagrade "Vesti"

Kao i svake godine, dnevni list "Vesti" kao pokrovitelj 18. evropske smotre srpskog folklora dijaspore nagradiće sa po osam odličja prve tri pobedničke kategorije - prvo, drugo i treće osvojeno mesto. Vredne nagrade koje je najtiražniji list za naše ljude u dijaspori pripremio za ovu priliku se specijalno izrađuju u kombinaciji drveta i finog pleksiglasa.

RASPORED NASTUPA U SUBOTU

RBR NAZIV ANSAMBLA NAZIV KOREOGRAFIJE 1. AUTOR KOREOGRAFIJE 2. AUTOR ARANŽMANA 3. UMETNIČKI RUKOVODILAC TEHNIČKO-TONSKA PROBA 10 MIN. NASTUP TERMIN

01. GKUD Lim Berane Svadbeni običaji u mladinoj kući u Vasojevićima 1. Milisav Tmušić 2. 3. Milisav Tmušić 08.00 14.00

02. KSZR Salcburg Salcburg Igre okoline Leskovca 1. Jovan Nebrigić 2. 3. Aleksandra Spremo 08.10 14.13

03. KUD Sloga Cirih Svadbeni običaji okoline Gnjilana 1. Dejan Trifunović 2. Zdravko Ranisavljević 3. Gabrijela Misirača 08.20 14.22

04. KPSHD "Vuk Karadžić" Radovljica Starobosansko kolo okoline Glamoča 1. Sveto Kačar 2. 3. Željko Milanović 08.30 14.35

05. SKH "Sava" Hrastnik "Dođi, Jelo, dođi dušo", Leskovačka morava 1. Milan Glamočanin 2. Dejan Erceg 3. Milan Glamočanin 08.40 14.43

06. SFD Homolje Gosau "Žaoka daka potc", Igre iz Radujevca 1. Milorad Runjo 2. Slobodan Jerinić 3. Tane Milićević 08.50 14.55

07. SKD Zavičaj Klagenfurt "Dođi, Jelo, dođi dušo", Leskovačka Morava 1. Milan Glamočanin 2. Dejan Erceg 3. Milan Glamočanin 09.00 15.05

08. SKUD Vidovdan Ljubljana "Alaj mi se, Dragane, đerdanici tresu", Srpske igre i pesme Bosanske posavine 1. Slobodanka Rac 2. Julijan Rac 3. Milan Glamočanin 09.10 15.15

09. KUD Sloga Vićenca "Dok je bagrem zelen bio", Igre i pesme Valjevske Kolubare 1. Dajana Kostić 2. 3. Darko Marjanović 09.20 15.24

10. Bubo Vera "Žetva zove, ustaj, pile moje" Srem 1. Radovan Grčić 2. Darko Galonja 3. Radovan Grčić 09.30 15.46

11. SKD Novo Mesto Novo Mesto Svatovski običaj Bele Krajine, Dolazak mlade u kuću Mirko Arambašić 2. Mile Božić 3. Jelena Lipić 09.40 15.56

12. SKD Sloga Nova Gorica "More, zađe sunce među dve planine", Igre i pesme iz Bujanovca 1. Milan Glamočanin 2. Dejan Erceg 3. Milan Glamočanin 09.50 16.06

13. KUD Kolo Beč "Nedeljo, nedeljo, oko šareno", Igre i pesme Belopalanačkog polja 1. Dajana Kostić 2. Saša Mazinjanin 3. Bruno Nikolić 10.00 16.27

14. SKD "Karađorđević" Rojtlingen "Visok", Obronci Stare planine, reka Visočica 1. Dejan Milanović 2. Pavle Ubović i Vojislav Jovišević 3. Vanja Pernjak i Viktorija Tofaj 10.10 16.28

15. SKK Nova generacija Šorndorf "Žaoka daka potc", Igre iz Radujevca 1. Milorad Runjo 2. Slobodan Jerinić 3. Miloš Savić 10.20 16.38

16. KUD Zavičaj Vintertur "Što mi je merak", Igre i pesme Gornje Pčinje 1. Ljubomir Vujčin 2. Zdravko Ranisavljević 3. Tatjana Milićević 10.30 16.48

 RASPORED NASTUPA U NEDELJU

rbr Naziv ansambla Naziv koreografije 1. autor koreografije 2. autor aranžmana 3. umetnički rukovodilac Tehničko-tonska proba 10 min. Nastup termin

01. KUD Una Novi Grad Pjesme i igre novskog Potkozarja 1. Siniša Jovanić 2. Pavle Ubović 3. Siniša Jovanić 07.30 14.30

02. KUD Jugos Minhen "Oro se vije kraj manastira", Pjesme i igre Bosilegradskog Krajišta 1. Milan Glamočanin 2. 3. Ivica Zlatanović 07.40 14.42

03. KHD Kolo Frankfurt "Lako, lako, Tancovođo", Bela Palanka 1. Milorad Lonić 2. Dragan Narančić 3. Danijel Pijetlović 07.50 14.52

04. SKUD Oro Frankfurt "Na pečalba će si idem", Igre Crne Trave 1. Dejan Prvanović 2. Boban Stefanović 3. Snežana Cvetanović 08.00 15.01

05. KUD Mladost Leoberzdorf "Reče cica", Pesme i igre Vladičinog Hana 1. Milorad Runjo 2. Slobodan Jerinić 3. Velibor Todić 08.10 15.1

06. KUD "Dobrosav Radovanović Kikac" Bazel Prizrenska svadba 1. Bratislav Grbić 2. Ljubiša Pavković 3. Violeta Lukić i Aleksandar Paunović 08.20 15.21

07. KUD "Karađorđe" Leverkuzen "Vetar duva od Morave", Levač 1. Ljiljana Kovačić 2. Darko Ćitić 3. Snežana Džida 08.30 15.31

08. SD Sinđelić Geteborg "Svi mi kažu da sam bećarina", Igre i pesme iz Bačke 1. Radoslav Jelačić 2. Darko Dujić 3. Radoslav Jelačić 08.40 15.40

09. KUD "Stevan Sinđelić" Salcburg Igre iz Gornje Pčinje 1. Marko Ivanović 2. Darko Ćitić 3. Goran Cica 08.50 15.50

10. SKD "Sv. Sava" FA Brankovo kolo Gepingen "Gorom idem, gora ječi", Brus 1. Dejana Kostić 2. Saša Mazinjanin 3. Tanja Nikolić 09.00 16.00

11. KUD "Branko Radičević" Beč Starobosansko nijemo kolo iz Glamoča 1. Borislav Kapetanović 2. 3. Borislav Kapetanović 09.10 16.10

12. SKUD "Branko Radičević" Lugano "Sitan kamen do kamena" Budžak 1. Ljubomir Vujčin 2. Zdravko Ranisavljević 3. Vladimir Nikolić 09.20 16.19

13. KUD "Karađorđe" Bern "Što Morava mutno teče", Igre iz Vranjskog polja 1. Jovan Nebrigić 2. Saša Crnjanski 3. Marina Beljić 09.30 16.31

14. "Karađorđe" Beč "Molitva", Đurđevdanski običaji iz Budžaka 1. Velimir Agovski 2. Aleksandar Stepić 3. Branislav Milošević 09.40 16.41

15. GKUD Alat Svislajon Trebinje Svadbeni običaji Hercegovačkog kraja 1. Borko Ćorluka 2. 3. Borko Ćorluka 09.50 16.54

16. KUD "Stevan Mokranjac" Beč "A, ja đavo pa ga malo diram", Igre i pesme iz okoline Beograda 1. Milorad Runjo 2. Slobodan Jerinić 3. Milorad Runjo 10.00 17.04 PAUZA do 18.30

17. SKUD "Vuk Stefanović Karadžić" Šenenverd Kićenje neveste, Pesme i igre iz Kupreša 1. Slobodanka Rac 2. Julijan Rac 3. Neda Knežević i Tijana Pavlović 10.10 18.42

18. FMD Izvor Sent Galen "Gugutka guka", Bosilegradsko krajište 1. Ljubomir Vujčin 2. Milenko Martić 3. Ivan Ristović 10.20 18.53

19. KUD "Vuk Stefanović Karadžić" Roršah "Nunta in Isakova", Svadbeni običaji sela Isakovo 1. Siniša Firlović 2. Slobodan Jerinić 3. Siniša Firlović 10.30 18.03

20. FA Bambi Beč Pesme i igre iz Gornje Pčinje 1. Igor Gudić 2. Momir Marijoković 3. Vladan Radojković 10.40 18.15

21. KUD Biseri Dranci "Ozren goro povilj Brdu grane", Srpske igre sa Ozrena 1. Milorad Lonić 2. Dragan Narančić 3. Goran Javlanović i Nikola Branković 10.50 18.25

22. KUD Borac Solingen "Žoaka ku Fata", Vlaške igre sela Halovo 1. Milorad Runjo 2. Slobodan Jerinić 3. Dejan Aleksić 11.00 18.34

23. Ani Vukovar Baranjsko pudarenje 1. Dalibor Milovančev 2. Zoran Bogdanović 3. 11.10 18.33

24. SKD Sloga Majnhajm "Od levča do Gruže, devojke ko ruže", Gružansko Levačko nadigravanje 1. Slavica Mihajlović 2. Nebojša Nikolić 3. Dragića Denić 11.20 18.45

25. AKUD Mladost Temišvar "Oj Stojane, mlad Stojane", Bosilegradsko krajište 1. Milorad Lonić 2. Dragan Narančić 3. Sretko i Senadin Krstić 11.30 18.55

26. KUD Srbija Dortmund "Što gu nema Cveta", Okolina Gnjilana 1. Velimir Agovski 2. Aleksandar Stepić 3. Nina Zečević 11.40 19.06

27. SKUD "Sveti Sava" Kranj "Na sred selo tapan čuka", Skopska Crna Gora 1. Danijel Vučićević 2. Žanijel Šublja 3. Danijel Vučićević 11.50 19.17

28. SNKSK Sloga Štutgart "Šetnala se džanum k zun Stana", Vranjsko pomoravlje 1. Saša Bogunović 2. Zdravko Ranisavljević 3. Denis Novaković 12.00 19.28

29. Kraj 12.10 Kraj 19.4018. evropska motra